girl-511880_640

Planujemy powiększenie rodziny. Tylko czy to mieszkanie jest właściwie przygotowane na taką sytuację? Nie myślę tu tyko o pięknie urządzonym pokoiku, lecz o szeregu zabiegów, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu.

 

Ci z Państwa, którzy mają już dzieci wiedzą doskonale jak nad nimi trudno zapanować. Małe dzieci „testują” dom na wszelakie sposoby.  Z racji braku wyrobionego u maluchów instynktu samozachowawczego należy w szczególności dbać o ich bezpieczeństwo mając na uwadze atrakcyjność i estetykę wnętrz.

 

W usłudze bezpieczne mieszkanie, dbamy o najmniejsze szczegóły. Proponujemy rodzicom najskuteczniejsze rozwiązania, które zabezpieczą meble czy sprzęty domowe. Projektując np. zabudowy meblowe, pamiętamy by produkty domowe stanowiące poważne zagrożenie dla dziecka, usytuowane były w miejscu niedostępnym dla dziecka. Ważnym aspektem są również schody. Należy pamiętać o dobraniu takiej balustrady aby była ona bezpieczna oraz o właściwym zabezpieczeniu tej przestrzeni komunikacyjnej. Projektując pokoje dziecięce zwracamy uwagę, by były to pokoje kreatywne i funkcjonalne – rosnące razem z dzieckiem, a zarazem przytulne i komfortowe. Unikamy szklanych mebli, ostrych krawędzi, dobieramy właściwe systemy zamykania mebli tak by mieć gwarancję bezpieczeństwa. Należy zwrócić również uwagę na odpowiedni dobór kolorów oraz oświetlenia, tak by jak najbardziej stymulowały rozwój dziecka.