cawcaw1

Kupno i urządzenie własnego, wymarzonego lecz małego mieszkania, to często długa i niebezpieczna a zarazem bardzo pasjonująca droga. Bardzo często zdarza się, że darmowa usługa projektowa, którą od developera otrzymują osoby kupujące mieszkanie, okazuje się nie tyle mało pomocna, co totalnie bezużyteczna  a nawet wprowadzająca w błąd. Aranżując samodzielnie swoje przysłowiowe cztery ściany napotykamy mnóstwo architektonicznych pułapek o których istnieniu dowiadujemy się gdy jest już stanowczo za późno. Aby uniknąć problemów i urządzić mieszkanie tak, by móc cieszyć się nim przez długie lata, niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalisty.
W roli przewodnika, który pomoże przebrnąć przez cały proces projektowy pojawiam się ja – architekt, który wysłucha Państwa potrzeb i zaproponuje najlepsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązania.

Jak urządzić małe mieszkanie, by spełniało nasze oczekiwania? Wyzwaniem przy urządzaniu niewielkich przestrzeni jest stworzenie jak najbardziej funkcjonalnego układu mieszkania. Uzyskać to można poprzez np. przesunięcia ścian działowych, przemyślane rozmieszczenie mebli, elektryki, hydrauliki. Często wymagają one stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Kuchnia w mało metrażowych mieszkaniach powinna być rozplanowana tak by pomieściła jak najwięcej, zachowując przy tym prawidłowy ciąg technologiczny. Wszelkie zabudowy szaf  rozmieszczone w domu, powinny być pakowne i dostosowane do potrzeb użytkowników. Łazienka ustawna i funkcjonalna, a sypialnia przestrzenna i przytulna. W kreowaniu ograniczonej przestrzeni szczególnie ważny jest właściwy dobór kolorów, faktur i materiałów. Dużą rolę odgrywa także gra światła. Dzięki kilku trikom kolorystycznym i zróżnicowaniu płaszczyzn możemy wnętrze powiększyć oraz dodać mu głębi.
Każdy projekt musi być rozpatrywany indywidualnie. Małe powierzchnie są bardzo wymagające i ograniczają możliwości, dlatego bardzo istotne jest znalezienie najlepszych rozwiązań. Tylko wtedy będzie można poczuć się w nim naprawdę komfortowo.